روش نصب خشک نما

روش نصب خشک نما

به روشی که در نصب سنگ به دیوار از ملات، سیمان یا دوغاب استفاده نشود، روش نصب خشک می گویند. در روش نمای خشک از یک چهارچوب نگهدارنده استفاده می شود که بیشتر از آلومینیوم یا ورق گالوانیزه ساخته می شود. فواصل، سایز، اندازه و نوع این اتصالات به گونه ای طراحی شده اند که در برابر عوامل مخرب محیطی مانند باد و باران های سهمگین مقاوم باشد.

در این روش سنگ ها به وسیله قطعات مخصوص بر روی ریل ها یا ناودانی های فلزی زیر سازی، در فواصل مشخص شده متصل می شوند. این فواصل مشخص شده قابل تغییر هستند بخاطر سایز سنگ ها که معمولا"قبل از نصب تمام این مراحل انجام می گیرد. سپس  سنگ ها داخل  این نگهدارنده ها قرار میگیرد تنظیم می شود و محکم می گردد.


روش نصب خسک نما - استون کالامزایای استفاده از این روش:

صرفه جویی در زمان و هزینه پایین تر در مقایسه با روش سنتی، از عمده مزایای این روش است. در روش نصب خشک، در مراحل اجرای کار، زمان کمتری هدر می رود و کار سریع تر به اتمام می رسد .از دیگر مزیت های روش نصب خشک نما، کاهش شدید وزن ساختمان است زیرا در روش سنتی در پشت سنگ از ملات و سیمان استفاده می شد که منجر به افزایش شدید وزن ساختمان می شد. این روش منطبق با آیین نامه های زلزله در ساختمان است (در این آیین نامه ها هرچه وزن ساختمان کمتر باشد، در هنگام زلزله خسارات کمتری به وجود می آید.)

همانطور که اشاره شد، در روش اجرای خشک سرعت اجرای کار بسیار بالاست همچنین در صورت ترمیم، بازسازی یا تغییر نما، امکان استفاده مجدد از مصالح به کار رفته وجود دارد و نمای جدید را می توان به راحتی با نمای قبلی جایگزین نمود. از دیگر مزایای روش نصب خشک، عایق حرارتی و صوتی بودن این روش است. 


 

پاسخ گویی 8 الی 17 ساعت 8 الی 17 پاسخ گوی شما هستیم
تلفن:031-33807148 031-33807148
info@stonekala.com info@stonekala.com