گیوتین سنگ

گیوتین سنگ

در قدیم دستگاهی برای اعدام وجود داشت که برای جدا کردن سر از بدن استفاده می شد. این دستگاه دارای یک تیغه تیز، برنده و سنگین بود که به وسیله طناب در بالا نگه داشته می شد و پس از آزاد کردن طناب ، با سرعت از روی گردن عبور می کرد و باعث جدا سازی سر از بدن می شد. نام این دستگاه گیوتین (Giyotin)بود.

دستگاه اسپلیت فیس (Split-Face Machine الهام گرفته از گیوتین است؛ به طوری که تیغه آن با استفاده از جک و روغن یا باد، بالا برده می شود و با سرعت بر روی سنگ ضربه وارد می کند.


گیوتین سنگ - استون کالا

گیوتینِ سنگ اسم نوعی روش برش سنگ دکوراتتیو یا آنتیک است که در طی فرایندهای این روش، سنگ ها به قطعات منظم برش داده شده، سپس توسط دستگاه Split-Face Machine که همان دستگاه گیوتین زن است به دو قسمت تقسیم می شوند. دستگاه گیوتین زن دارای تیغه ای است که پس از برخورد با سنگ، با ایجاد ضربه، در سنگ برش طولی ایجاد می کند. محصول ایجاد شده پس از تقسیم، حالت برجسته ای در سطح دو طرف سنگ دارد که سطح بیرونی آن صاف و سطح داخلی که محل تماس ضربه تیغه گیوتین است به صورت طبیعی و نامنظم برجسته می باشد. سطح صاف محل تماس و چسباندن سنگ به دیوار است. سنگ های گیوتین ابتدا به صورت شمش طولی با قطر 5/3 سانتی متر برش داده شده و بعد در ابعاد 30*5 سانتی متری بریده می شوند. سپس به وسیله دستگاه مخصوص گیوتن، تبدیل به سنگ فراوری شده گیوتین می شوند.

گیوتین سنگ - استون کالا

سنگ ها ابتدا به صورت پلاک هایی با عرض 30 یا 40 یا 50 سانتی متر یا عرض های دیگر با قطر مورد نظر بریده می شوند، سپس به وسیله دستگاه طولی بر، به شمش های 5/0 سانتی متری عرض و سپس بر روی دستگاه کله بر، به قطعات 5*30 سانتی متری تبدیل می شوند. سنگ هایی که نتوانند این سایز را تامین کنند و طول کمتری داشته باشند، به قطعات کوچک تر تبدیل می شوند؛ مانند سایز های 5*25 یا 5*20 سانتی متری و غیره (هرچند درصد پایینی از سنگ ها این شرایط را دارند). در مرحله بعدی، این قطعات دوباره توسط دستگاه گیوتین زن به دو قسمت تقسیم می شوند. پس از کنار هم قرار دادن چندین سنگ از یک سایز آن ها را به وسیله تسمه و دستگاه تسمه زن یا شرینگ کردن کنار هم بسته بندی می کنند. معمولادر سایز 5*30 سانتی متر، هر نیم متر مربع داخل یک بسته بندی قرار می گیرد تا کار برای محاسبه متراژ راحت تر باشد. کار با دستگاه گیوتین زن باید با دقت و مطمئن و با رعایت مسائل ایمنی انجام گیرد زیرا کار با این دستگاه به اندازه ای خطرناک است که لحظه ای غفلت می تواند حادثه ای بد را رقم بزند و در صورت نداشتن دقت لازم و گیر کردن دست یا قسمتی از آن، حتی خطر قطع دست هم وجود دارد. از سنگ گیوتین در کارهای آنتیک و دکوراتیو، دیوارهای داخلی و خارجی، آشپزخانه و لابی استفاده می شود. قیمت ارزان، مقرون به صرفه بودن و زیبایی خاص این محصول معماران و طراحان را بر آن داشته تا از این سنگ در ساختمان بیشتر استفاده کنند.


 

پاسخ گویی 8 الی 17 ساعت 8 الی 17 پاسخ گوی شما هستیم
تلفن:031-33807148 031-33807148
info@stonekala.com info@stonekala.com