چگونه از مرمریت در طراحی داخلی خود استفاده کنیم

چگونه از مرمریت در طراحی داخلی خود استفاده کنیم

در چندین دهه ی گذشته، استفاده از سنگ مرمریت در طراحی داخلی کاهش یافته است. تصور غالب افراد از کاربرد مرمریت به عنوان یک عنصر طراحی، اتاق هایی بزرگ و سرد با فضایی سنگین است که از کف تا سقف از سنگ پوشیده شده اند، یا مجسمه های پر زرق و برق قدیمی که با جزئیات بسیار زیاد تراش داده شده اند. به ندرت پیش می آید که تصور افراد از مرمریت در طراحی داخلی به عنوان عنصری مدرن باشد.

اخیرا با تلاش طراحان داخلی، مرمریت به دنیای طراحی مدرن بازگشته است، هرچند کلید مدرن نگه داشتن طراحی این است که از این سنگ در مقادیر کم استفاده شود به صورتی که بیش از اندازه در دید قرار نگیرد.

در این مطلب چند ایده برای استفاده مناسب از مرمریت در فضاهای مدرن مطرح شده است. ما به شما روش ها و ایده های خلاقانه و نوآورانه برای استفاده از این سنگ می دهیم تا بتوانید در کنار حفظ حس مدرنیته در فضا، کمی چاشنی کلاسیک بودن نیز به آن اضافه کنید.

مرمریت در شومینه - استون کالااز ستون های مرمریتی برای تفکیک فضا استفاده کنید

امروزه طراحی بدون مرز برای فضاهای داخلی رواج بسیار زیادی پیدا کرده است. چه در یک آپارتمان کوچک زندگی کنید و چه در یک خانه خانوادگی ویلایی بزرگ، این نوع نقشه می تواند در فضای محل زندگیتان پیاده شود. این طراحی با حذف دیوارها، یک محیط باز بدون مرز ایجاد می کند. هرچند در چنین طراحی هایی نیز هنوز به عناصر جداکننده نیاز است.

یکی از رایج ترین این جدا کننده ها، ستون ها هستند. در نظر داشته باشید که لزومی ندارد این عناصر همیشه به صورت برجستگی های پر زرق و برق از یک دیوار یا سطح بیرون بیایند. بلکه به منظور القای حس صنعتی بودن به فضا، بهتر است از ستون هایی با کنده کاری ها و تزئینات کمتر استفاده کنید.

همواره در ذهن داشته باشید که لازم نیست ستون ها از سقف تا دیوار کشیده شوند، بلکه می توانند از نیمه دیوار تا زمین ادامه پیدا کنند و به این صورت باعث تفکیک فضاهای متفاوت از یکدیگر شوند.

مرمریت در ستون ها - استون کالامرمریت را در بخشی از دیوار ها یا کف به کار ببرید

کلمه "یا" در این جمله اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر هر دوی دیوارها و کف از مرمریت پوشیده شوند، فضا سنگین و سرد به نظر می رسد. در حالی که با انتخاب تنها یکی از این موارد، می توان همزمان با حفظ ظاهر مدرن، چاشنی کلاسیک به فضا اضافه کرد. انتخاب هر یک از این دو مورد، روش های بی شماری برای طراحی فضا پیش روی شما می گذارد.

می توان مرمریت را به عنوان سنگ پشت سینک ظرفشویی، قرنیزهای پهن حمام یا اتاق نهارخوری استفاده کرد. همچنین می توان حاشیه های از جنس مرمریت دور اتاق ها ایجاد کرد.

اگر ترجیح می دهید از مرمریت به عنوان سنگ کف استفاده کنید، راهروها یک انتخاب بسیار خوب برای این کار هستند چرا که این فضاها بیشتر حالت رسمی و سنتی دارند. همچنین، شما می توانید با استفاده از مرمریت، با پرداخت هزینه پایین، ظاهری هنرمندانه به کف اتاق نهارخوری خود بدهید. استفاده از این سنگ در کف حمام ها نیز می تواند ظاهری لوکس به آن بدهد.

مرمریت در آشپزخانه - استون کالااز اسباب و مبلمان مرمریتی استفاده کنید

هرچند ممکن است در نگاه اول این کار خشک و رسمی به نظر برسد، اما استفاده و ترکیب صحیح مرمریت در کنار عناصر دیگر، می تواند منجر به یک طراحی فوق العاده شود. وسایل مرمریتی محکم و شکیل هستند و زمان بسیار زیادی عمر می کنند. از صرف بودجه خود برای خرید چنین وسایلی نهراسید، چرا که با گذشت سال ها، در برابر عوامل مخرب مقاومند و ظاهر شیک و زیبای خود را حفظ می کنند.

نکته بسیار مهم درباره انتخاب درست وسایل مرمریتی، این است که اندازه های محیط خود را داشته باشید. به دلیل اینکه مرمریت وزن بالایی دارد و سایز آن اغلب قابل تغییر نیست، قبل از خرید و صرف وقت و انرژی برای انتقال آن به منزل، بهتر است مطمئن شوید که وسیله انتخابی تان در فضایی که برای آن در نظر گرفته اید به خوبی جای می گیرد. برای استفاده از رنگ های خنثی احساس اجبار نکنید. یک میز مرمریتی رنگی می تواند نیاز فضا به کاربرد یک رنگ را برآورده نماید.

میزهای ساخته شده از مرمریت انتخاب بسیار خوبی هستند. شما می توانید به جای استفاده از چوب بر روی سطح جزیره آشپزخانه تان مرمریت را به کار برید یا با استفاده از این سنگ، یک انتقال بصری از محل پخت و پز به محل سرو غذا ایجاد کنید. وجود مرمریت در نشیمن به عنوان میز قهوه خوری کوچک نیز می تواند ایده هوشمندانه ای باشد. علاوه بر این ها، استفاده از میزهای مرمریتی در فضاهای بیرونی خانه مانند بالکن، حیاط یا باغچه هم مناسب است چرا که این سنگ در برابر عوامل مخرب طبیعی، مقاوم می باشد.

مرمریت به عنوان میز - استون کالااز مرمریت در دکور و لوازم خود استفاده کنید

در گذشته استفاده از مرمریت در طراحی یک خانه تصمیمی جدی بود چرا که درخواست از یک شرکت برای تخریب دیوار ها و کف و جایگزین کردن آن ها با قطعات سنگین مرمریت نیازمند انرژی، وقت و هزینه بسیاری بود. یکی از مزایای استفاده از این روش برای کاربرد مرمریت، این است که قطعات کوچک تر، سبک تر و کم هزینه تری استفاده می شوند.

برای استفاده از این روش، سعی کنید یک یا دو عنصر مرمریتی را در فضا قرار دهید. مثلا یک جفت آباژور مرمریتی می تواند به نقطه توجه اتاق خواب شما تبدیل شود. جا شمعی های مرمریتی یا یک ست حمام مرمریتی نیز می تواند حالت رومانتیک به محیط القا کند.

علاوه بر این ها می توانید از آثار الهام بخش هنری ساخته شده از مرمریت استفاده کنید که همان چاشنی کلاسیک را به  فضا اضافه می کنند. قطعه ای مرمریت در قسمتی از دیوار یا طرح های الگو دار و پازلی با رنگ خنثی و خطوط برجسته می تواند اتاق یا خانه شما را از حالت بسیار معمولی به بسیار شیک و خلاقانه تغییر دهد.

مرمریت آباژور - استون کالا

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد، امروزه استفاده از مرمریت در فضاهای مدرن، رو به کاهش بوده است. اگر تصور می کنید استفاده از این سنگ در طراحی، تناقضی با حس مدرن بودن فضا دارد، شاید زمان آن رسیده تا در تصور خود تغییر ایجاد کنید چرا که می توان با استفاده از کلاسیک ترین عناصر طراحی در مقادیر کم، به یک فضای صنعتی و مدرن شخصیت و روح داد.


 

پاسخ گویی 8 الی 17 ساعت 8 الی 17 پاسخ گوی شما هستیم
تلفن:031-33807148 031-33807148
info@stonekala.com info@stonekala.com