تفاوت سنگ طبیعی و سنگ مهندسی شده

تفاوت سنگ طبیعی و سنگ مهندسی شده

تفاوت بین سنگ طبیعی و سنگ مصنوعی یکی از رایج ترین سوالاتی است که افراد در ذهن خود دارند. هریک از این نوع سنگ ها، ویژگی ها و خصوصیات متفاوتی دارند که بهتر است قبل از هرگونه انتخابی از آن ها مطلع باشیم.سنگ طبیعی

سنگ طبیعی دقیقا همان سنگی است که از هزاران سال پیش در طبیعت وجود داشته و در مکان های مختلف دنیا استخراج می شده. موقعیت مکانی و فرایندی که سنگ طی آن تشکیل شده، تعیین کننده نوع، رنگ و الگوی آن می باشد. یکی از برتری های سنگ طبیعی این است که عنصری منحصر به فرد است و هیچ دو قطعه از آن شبیه به یکدیگر نیست. این نوع سنگ معمولا به شکل کوپ های غول پیکر چندین تنی از کوه ها و معادن استخراج شده و برای بریده شدن به اندازه های دلخواه، به کارخانه های فراوری سنگ منتقل می شوند.


سنگ طبیعی نسبت به لکه، خراش و بریدگی مقاوم است. لازم به ذکر است که همه ی انواع سنگ های طبیعی چنین خصوصیتی ندارند بنابراین باید در مرحله انتخاب، عواملی مانند مکان استفاده از سنگ را در نظر گرفت.

سنگ طبیعی از نظر رنگ، طرح، ساختار و تخلخل گستره بسیار وسیعی دارد. مادر طبیعت در هر قطعه از این سنگ ها خطوط، نقوش و هاله هایی را به روش خلاقانه خود قرار داده است. در واقع می توان گفت که هر قطعه سنگ طبیعی یک تابلوی هنری است. همین گستره وسیع و تنوع به ویژه از نظر رنگ و نقش، یکی از تفاوت های اصلی سنگ طبیعی و سنگ مهندسی شده است.

بر خلاف سایر محصولات، در مورد سنگ طبیعی، قیمت هیچگاه تعیین کننده ای برای کیفیت یا کارایی نیست. ممکن است سنگی با قیمت بسیار بالا، متخلخل تر باشد و در نتیجه نرم تر بوده و در مقابل خراشیدگی آسیب پذیرتر باشد. در نتیجه در انتخاب سنگ های طبیعی هیچگاه قیمت را به عنوان عامل تعیین کننده کیفیت در نظر نگیرید.سنگ طبیعی و سنگ مهندسی شده - استون کالا

سنگ مهندسی شده


سنگ طبیعی محصولی ساخته دست بشر است که در اواخر دهه 1980 میلادی به بازار معرفی شد. نیاز به سنگ مصنوعی که از ظاهر با ثبات تری برخوردار بوده و تراکم بیشتری داشته باشد باعث شد تا تولید این محصول آغاز شود. عنصر اصلی در ساخت سنگ های مصنوعی، کوارتز است که از استحکام فوق العاده ای برخوردار می باشد.

از آن جا که سنگ مهندسی شده غالبا از کوارتز طبیعی ساخته می شود ممکن است تا دو درجه تفاوت بین تن رنگ نمونه و اسلب وجود داشته باشد، به این معنی که نمونه کوچکی که دریافت می کنید، ممکن است رنگ متفاوتی با اسلب آن داشته باشد.

سنگ مهندسی شده همانطور که از اسم آن مشخص است، می تواند از نظر طرح و رنگ، توسط خریدار یا تولید کننده شخصی سازی شود و هریک از قطعات اسلب می توانند شکل و رنگ واحد داشته باشند.
 

به طور معمول سنگ مصنوعی در ایران گران قیمت تر از سنگ طبیعی می باشد. یکی از دلایل این مسئله می تواند این باشد که در کشور عزیزمان معادن فراوانی از انواع سنگ طبیعی وجود دارد که باعث شده تا قیمت تمام شده سنگ برای مصرف کننده مناسب باشد؛ این در حالی ست که در کشورهایی که از این منابع طبیعی برخوردار نیستند، استفاده از سنگ مصنوعی به صرفه تر می باشد.

 

پاسخ گویی 8 الی 17 ساعت 8 الی 17 پاسخ گوی شما هستیم
تلفن:031-33807148 031-33807148
info@stonekala.com info@stonekala.com